Występ podlaskiej młodzieży na Mistrzostwach Polski Żaków

  • Reading time:Ten tekst przeczytasz w 2 min
You are currently viewing Występ podlaskiej młodzieży na Mistrzostwach Polski Żaków

W ubiegły weekend w Gliwicach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział pięciu reprezentantów województwa Podlaskiego, wśród których znaleźli się Ola Zińczuk (Słoneczny Stok Białystok), Valeryia Yanushkevich (UKS TS Ósemka Białystok), Lena Jurczuk (UKS TS Ósemka Białystok), Aleksander Romaniuk (UKS Dojlidy Białystok) oraz Marcel Konopka (UKS TS Ósemka Białystok). 

Chociaż większość żaków z Podlasia nabiera dopiero doświadczenia na arenie ogólnopolskiej, to łatwo zauważyć ich postępy i starania. W turnieju indywidualnym zdecydowanie najlepiej wypadła Ola Zińczuk, która uplasowała się w przedziale 17-24. Ola wygrała pierwszą rundę bez straty seta, ale w drugim meczu musiała uznać wyższość koleżanki Moniki Pawłowskiej, której uległa 1:3. W pojedynku o przedział zwyciężyła 3:2 z Izabelą Stefańską. Valeryia Yanushkevich i Lena Jurczuk przegrały swoje pierwsze rundy, ale Valeryi udało się wygrać jeszcze jeden pojedynek, dzięki czemu wskoczyła do przedziału 33-48. Żacy Aleksander Romaniuk i Marcel Konopka przegrali niestety swoje oba spotkania singlowe, ale zebrali po drodze cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. 

W turnieju deblowym Valeryia zagrała z Leną, a Aleksander z Marcelem. Żadnej z tych par nie udało się jednak przebrnąć przez pierwszą rundę. Najlepszym wynikiem znów pochwalić może się Ola Zińczuk, która w duecie z Mają Kuboszek (RKS Cukrownia Chyble) dotarła aż do ćwierćfinału. Dziewczyny otarły się o stefę medalową, przegrywając do 9 w piątym secie z parą żaczek, które zostały później Mistrzyniami Polski – Gretą Kowalik i Heleną Puławską. 

Serdecznie gratulujemy naszym młodym zawodnikom awansu na turniej rangi ogólnopolskiej oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszego regionu. Życzymy wielu sukcesów w przyszłości!