Podlaskie wygrywa Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików!

  • Reading time:Ten tekst przeczytasz w 3 min
You are currently viewing Podlaskie wygrywa Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików!

W ubiegły weekend w Białymstoku  odbyła się kolejna edycja Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików – corocznego turnieju, w którym rywalizuje ze sobą 12 najlepszych młodzików i młodziczek z województw Podlaskiego oraz Lubelskiego. W zawodach wzięło udział 48 zawodników z szesnastu różnych klubów. Po podliczeniu punktów okazało się, że pokonaliśmy województwo Lubelskie wynikiem 30:18!

Triumfatorem wśród młodzików okazał się Szymon Tworkowski z MOKSu Słoneczny Stok Białystok. W finale pokonał Jakuba Gozdala z UKS Dystansu Niedźwiada. Brązowy medal wywalczył Maksymilian Misijuk z UKS TS Ósemki Białystok. Rywalizację młodziczek zwyciężyła z kolei Lena Romanowska z KS Ogniwa Chełm, wygrywając w finale z Natalią Kiersnowską z UKS TS Ósemki Białystok. Ostatnie miejsce na podium przypadło Roksanie Franczak z UKS Optimy Zamość. 

Najlepszego debla w kategorii młodzików stworzyli Szymon Tworkowski i Michał Szynkiewicz. Pierwsze miejsce wśród młodziczek zajęły z kolei Lena Romanowska i Roksana Franczak.

Biorąc pod uwagę wyniki z lat poprzednich, tegoroczny rezultat należy uznać za ogromny sukces. W przeszłości przegrywaliśmy zazwyczaj z województwem Lubelskim dość znacznym wynikiem, a tym razem udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę przewagą aż 12 punktów! Największy udział w sukcesie mieli zawodnicy UKS TS Ósemki Białystok, którzy wywalczyli dla Podlasia aż 16,5 punktów! Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są bardzo ważnymi zawodami, ponieważ wliczają się do punktacji sportu dzieci i młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Serdecznie gratulujemy naszym młodzikom i młodziczkom świetnego wyniku. Oby tak dalej!

MMM – klasyfikacja końcowa klubów
MMM – gra pojedyncza chłopców 
MMM – gra pojedyncza dziewcząt
MMM – gra podwójna chłopców
MMM – gra podwójna dziewcząt

na zdjęciu Szymon Tworkowski z MOKSu Słoneczny Stok Białystok, zwycięzca turnieju indywidualnego młodzików (fot. POZTS)