Podlasie z dobrymi wynikami na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

  • Reading time:Ten tekst przeczytasz w 2 min
You are currently viewing Podlasie z dobrymi wynikami na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

W ubiegły weekend w Szczawnie Zdroju odbył się 35. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Województwo Podlaskie reprezentowało w nich ośmiu młodzieżowców z dwóch różnych klubów (UKS Dojlidy oraz KU AZS ANS Łomża) , wśród których znaleźli się Mateusz Repke, Piotr Michalski, Michalina Górska, Kamila Gryko, Julka Jackowska, Julka Filipowicz, Kacper Tarnacki oraz Justyna Gutowska. Chociaż nie udało nam się przywieźć ze Śląska żadnych medali, to uplasowaliśmy się w najlepszej szesnastce w prawie każdej kategorii. 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski rozpoczęły się już w piątek, a na pierwszy rzut przypadły zmagania drużynowe. W pierwszej rundzie turnieju męska drużyna Dojlid pokonała 3:1 drugi zespół województwa Dolnośląskiego. W rundzie drugiej ulegli jednak 0:3 Ostródziance Ostróda, późniejszym Wicemistrzom Polski. W ostatnim spotkaniu o przedział 9-12 Dojlidy pokonały 3:0 drużynę województwa Lubelskiego. Ciekawa sytuacja spotkała drużynę dziewczyn z klubu Dojlidy Białystok. Dzięki rozstawieniu z numerem czwartym na liście startowej Julka i Kamila awansowały od razu do drugiej rundy turnieju, gdzie nie doczekały się jednak swoich rywalek, wygrywając z województwem Łódzkim poprzez walkovera. Pierwsze spotkanie w turnieju zagrały dopiero w ćwierćfinale, w którym musiały uznać wyższość województwa Małopolskiego.

W turnieju indywidualnym mężczyzn nie odnieśliśmy większych sukcesów. Mateusz Repke przegrał 3:4 pierwszą rundę z Mikołajem Olejnikiem, a w meczu o przedział 33-48 pokonał 3:0 Kacpra Tarnackiego z Łomży. Piotrek Michalski wygrał z kolei swój pierwszy pojedynek 4:2 z Jakubem Kowalczykiem, odpadając w drugiej rundzie po porażce 2:4 z Łukaszem Sokołowskim. Nasze dziewczyny wypadły nieco lepiej – Julka Jackowska, Miśka Górska oraz Kamila Gryko wygrały dwa pierwsze mecze, przegrywając dopiero pojedynki o wejście do ćwierćfinałów. W grach podwójnych najdalej zaszedł debel Kamili Gryko z Julką Jackowską – dziewczyny weszły do najlepszej ósemki turnieju, przegrywając ćwierćfinał z Zuzanną Błażejewicz i Julią Bartoszek. 

Gratulujemy naszym zawodnikom dobrego występu!