Ósemka przegrywa baraże o pierwszą ligę

  • Reading time:Ten tekst przeczytasz w 2 min
You are currently viewing Ósemka przegrywa baraże o pierwszą ligę

Drugoligowy zespół Ósemki Białystok odniósł dotkliwą porażkę w meczu rewanżowym z KTSem Nowy Dwór Mazowiecki. Drużyna z Podlasia uległa rywalom 1:9 przed własną publicznością, żegnając się tym samym z szansą na awans do pierwszej ligi tenisa stołowego w tym sezonie. 

Po remisie w pierwszym spotkaniu wyjazdowym wszystko wskazywało na to, że Ósemka Białystok stoi przed ogromną szansą na poprawienie wyniku w meczu domowym. Niestety przypuszczenia okazały się błędne – drużyna rywali była świetnie przygotowana, a ich dyspozycja sportowa okazała się nie do przeskoczenia. Drużyna z Podlasia zdołała urwać przeciwnikom zaledwie jeden punkt, który wywalczył Kacper Perkowski, pokonując 3:1 Daniela Draczkę. Wszystkie pozostałe pojedynki rozstrzygnęły się na korzyść rywali, chociaż nie można powiedzieć, że były jednostronne. Oba deble Ósemki uległy dopiero w piątych setach. Bliski zwycięstwa w singlu z Piotrem Stępińskim był także Piotr Zdzienicki. 

Ostatecznie Podlasianie muszą jednak pogodzić się z utraconą szansą, ale jak zapowiedzieli już na swoim Facebooku wrócą w przyszłym roku jeszcze silniejsi! Serdecznie gratulujemy im awansu do baraży oraz walki do samego końca. 

UKS Ósemka Białystok – KTS Nowy Dwór Mazowiecki

Rafał Marczykowski – Daniel Draczka 0:3
Piotr Zdzienicki – Jan Olek 1:3
Kacper Perkowski – Mikołaj Kamiński 1:3
Michał Jurczuk – Piotr Stępiński 0:3
Zdzienicki/Perkowski – Olek/Draczka 2:3
Jurczuk/Marczykowski – Kamiński/Stępiński 2:3
Rafał Marczykowski – Mikołaj Kamiński 0:3
Piotr Zdzienicki – Piotr Stępiński 2:3
Michał Jurczuk – Jan Olek 0:3
Kacper Perkowski – Daniel Draczka 3:1