Ósemka Białystok z dobrym wynikiem na Mistrzostwach Polski Kadetów!

  • Reading time:Ten tekst przeczytasz w 2 min
You are currently viewing Ósemka Białystok z dobrym wynikiem na Mistrzostwach Polski Kadetów!

W ubiegły weekend w Świdynie odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski Kadetów. Zawodnicy Ósemki Białystok pokazali się na nich z bardzo dobrej strony – drużynowo uplasowali się w przedziale 5-8, a najlepszy zawodnik klubu, Kacper Perkowski, wywalczył także brązowy medal w deblu oraz dostał się do najlepszej ósemki w grze indywidualnej.

 

Zawody drużynowe Ósemka rozpoczęła dwoma zwycięstwami w fazie grupowej, wygrywając 3:2 z KS Pogonią Śmigiel oraz 3:0 z KU AZS Wrocławiem II. W ćwierćfinale turnieju musieli jednak uznać wyższość późniejszych finalistów turnieju – Bogorii Grodzisk Mazowiecki, której ulegli 1:3.
Rozstawiony z numerem drugim w turnieju indywidualnym Kacper Perkowski wszedł w turniej znakomicie. Swoje trzy pierwsze gry wygrał bez straty żadnego seta, pokonując kolejno Nikodema Krasa, Oskara Lipę i Cypriana Marczaka. W ćwierćfinale spotkał się z Aleksem Pakułą, z którym rozegrał długi i emocjonujący pojedynek, przegrywając ostatecznie 3:4 do 9 w siódmym secie.
Najlepszy wynik przypadł na turniej deblowy, w którym para Kacpra Perkowskiego i Krzysztofa Wnęka zdobyła brązowy medal. Chłopacy wygrali trzy pierwsze rundy turnieju, przegrywając dopiero w półfinale z duetem Jakuba Nodolnego i Patryka Żyworonka.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi Ósemki Białystok znakomitych wyników na Mistrzostwach Polski Kadetów!