Michał Wandachowicz i Karolina Hołda wygrywają Mistrzostwa Województwa Seniorów!

  • Reading time:Ten tekst przeczytasz w 2 min
You are currently viewing Michał Wandachowicz i Karolina Hołda wygrywają Mistrzostwa Województwa Seniorów!

W ubiegłą niedzielę na hali sportowej klubu MOKS Słoneczny Stok Białystok odbyły się Mistrzostwa Województwa seniorów. Mistrzami województwa w grze pojedynczej zostali Michał Wandachowicz i Karolina Hołda – zawodnicy klubu UKS Dojlidy Białystok.

Jak co roku zawodnicy z Podlasia rywalizowali na Mistrzostwach Województwa w singlu, deblu oraz mikstach. Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski seniorek wygrała Julka Skwarek (UKS Dojlidy Białystok), chociaż w meczu o mistrzostwo województwa uległa klubowej koleżance, Karolinie Hołdzie. Karolina nie grała w turnieju kwalifikacyjnym z uwagi na wysoki ranking zapewniający występ w Mistrzostwach Polski. Drugie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym seniorek zajęła Anna Pacelt (UKS Dojlidy Białystok), trzecia była natomiast Maja Łakoma (UKS Dojlidy Białystok).

W turnieju seniorów triumfował Michał Wandachowicz (UKS Dojlidy Białystok), który w finale pokonał Kamila Zdzienickiego (UKS TS Ósemka Białystok). Trzecie miejsce podzielili Kacper Perkowski i Michał Jurczuk (obaj UKS TS Ósemka Białystok). 

W rywalizacji deblowej seniorów najlepsi byli Michał Wandachowicz (UKS Dojlidy Białystok) i Kamil Zdzienicki (UKS TS Ósemka Białystok). Turniej deblowy seniorek wygrały Karolina Hołda i Anna Pacelt (obie UKS Dojlidy Białystok). Najlepszym mikstem okazał się duet Michała Wandachowicza i Karoliny Hołdy (oboje UKS Dojlidy Białystok). 

Gratulujemy medalistom i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski wszystkim zakwalifikowanym zawodnikom!

WYNIKI MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA SENIORÓW 2024