Maja Łakoma druga na I Grand Prix Polski Kadetek! Siedmiu zawodników z Podlasia w turnieju!

  • Reading time:Ten tekst przeczytasz w 2 min
You are currently viewing Maja Łakoma druga na I Grand Prix Polski Kadetek! Siedmiu zawodników z Podlasia w turnieju!

W ubiegły weekend w Krakowie odbyło się I Grand Prix Polski Kadetów w tenisie stołowym. Podlasie reprezentowało w nim siedmiu zawodników, a najlepszy wynik uzyskała Maja Łakoma z UKS Dojlid Białystok zdobywając srebrny medal!

W Grand Prix Polski Kadetów wystąpiło czterech zawodników KS Ósemki Białystok (Kacper Perkowski, Szymon Grycuk, Natalia Kiersnowska, Szymon Tworkowski) oraz trzech zawodników Dojlid Białystok (Maja Łakoma, Maria Karczmarz, Mateusz Zdanuczyk). 

Rozstawiony z numerem pierwszym w turnieju Kacper Perkowski (Ósemka Białystok) zajął ostatecznie  9 miejsce, przegrywając w meczu o awans do ćwierćfinału z Janem Mrugałą z KS Gorce Nowy Targ. Szymon Grycuk (Ósemka Białystok)  oraz Natalia Kiersnowska (Ósemka Białystok)  uplasowali się w przedziale 25-33, Maria Karczmarz (UKS Dojlidy Białystok)  w przedziale 53-56, a Szymon Tworkowski (Ósemka Białystok) zajął miejsce 57-60. Mateusz Zdanuczyk (UKS Dojlidy Białystok) próbował swoich sił w piątkowym turnieju eliminacyjnym, ale po wyjściu z grupy przegrał pierwszą rundę i zakończył na tym udział w zawodach.

Największy sukces w Krakowie odniosła Maja Łakoma (UKS Dojlidy Białystok), która wywalczyła srebrny medal! W meczu o wejście do ćwierćfinału wykazała się mocnymi nerwami broniąc piłek meczowych z Mają Lech, którą pokonała ostatecznie 3:2. W finale spotkała się z Katarzyną Rajkowską, której uległa 1:3 po wyrównanym pojedynku.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom występu i życzymy powodzenia na następnym Grand Prix Polski!

WYNIKI I GRAND PRIX POLSKI KADETÓW I KADETEK W KRAKOWIE