Krzysztof Włóczko i Michalina Górska wygrywają II Grand Prix Województwa Seniorów i Seniorek !

  • Reading time:Ten tekst przeczytasz w 2 min
You are currently viewing Krzysztof Włóczko i Michalina Górska wygrywają II Grand Prix Województwa Seniorów i Seniorek !

W minioną niedzielę równolegle z turniejem młodzików odbył się również II Grand Prix Województwa Seniorów i Seniorek. Z prawa gry w turnieju wojewódzkim z racji limitu PZTS zwolnieni byli Alan Kulczycki, Damian Węderlich i Karolina Hołda (wszyscy Dojlidy Białystok). Pod ich nieobecność najlepsi okazali się Krzysztof Włóczko wśród seniorów i Michalina Górska wśród seniorek. W drodze po zwycięstwo Włóczko musiał sporo się napocić. W początkowej fazie zawodów po zaciętym boju wygrał 3:2 z Piotrem Michalskim, następnie w 1/2 3:1 z Kacperem Perkowskim oraz 3:2 w finale z Kamilem Zdzienickim. Wojewódzki turniej seniorów stał na wysokim poziomie. Bliski sprawienia dużej niespodzianki był Michał Jurczuk, który w 1/4 nie wykorzystał kilku piłek meczowych z doświadczonym Kamilem Zdzienickim. 

W turnieju Pań startowało tylko 5 zawodniczek i walka o zwycięstwo była wewnętrzną sprawą zawodniczek Dojlid. Najlepiej tego dnia dysponowana była Michalina Górska, która po drodze pokonała klubowe koleżanki- Kamilę Gryko 3:2 i Julię Skwarek 3:1. Czwarte miejsce zajęła Zuzanna Borek z Dojlid, a 5 miejsce Natalia Kiersnowska z Ósemki. 

Zwycięzcy II Grand Prix Województwa Seniorów i Seniorek zakwalifikowali się do turnieju głównego Grand Prix Polski, który odbędzie się 24-26.11.2023 w Bilczy. Sędzią głównym zawodów był Pan Maciej Garley.

II Grand Prix Województwa Seniorów i Seniorek (wyniki)