Kacper Perkowski z brązem na WTT Youth Contender Helsingborg! Piąte miejsce Karoliny Hołdy!

  • Reading time:Ten tekst przeczytasz w 2 min
You are currently viewing Kacper Perkowski z brązem na WTT Youth Contender Helsingborg! Piąte miejsce Karoliny Hołdy!

W miniony weekend zawodnicy z województwa Podlaskiego mieli szansę wystąpić na prestiżowym turnieju z serii WTT Youth Contender w szwedzkim mieście Helsingborg. Seria WTT Youth Contender jest międzynarodowym cyklem turniejów typu Pro-Tour, na których zmagają się najlepsi zawodnicy kategorii młodzieżowych z całego świata. Pomimo bardzo wysoko zawieszonej poprzeczki, nasi podopieczni spisali się znakomicie. 

Szansę występu na turnieju Pro-Tour dostają tylko najlepsi zawodnicy poszczególnych krajów. W kadrze powołanej przez Polski Związek Tenisa Stołowego znalazło się czterech tenisistów stołowych z podlaskich klubów: Kacper Perkowski, Karolina Hołda, Alan Kulczycki oraz Michał Wandachowicz. W turnieju wystąpił również Ervin Uzialo, powołany do startu przez Litewski Związek Tenisa Stołowego. 

Zmagania w poszczególnych kategoriach wiekowych rozpoczynały się od fazy grupowej, z której do etapu pucharowego awansowało dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy. Do fazy pucharowej awansowali wszyscy Polacy z podlaskich klubów!

Największy sukces na turnieju w Szwecji odniósł Kacper Perkowski, który wywalczył brązowy medal w grze indywidualnej w kategorii chłopców do lat 15. Bardzo dobrze wypadła również Karolina Hołda, która zajęła 5 miejsce w kategorii dziewczyn do lat 17. Alan Kulczycki zajął 9 miejsce, a Michał Wandachowicz miejsce 17 w kategorii chłopców do lat 17.

Znakomity występ naszych zawodników na międzynarodowym turnieju tej rangi to ogromny sukces, za którzy należą się ogromne gratulacje zarówno młodzieży, jak i ich trenerom. Brawo!