Już jutro wielki finał Lotto Superligi!

  • Reading time:Ten tekst przeczytasz w 2 min
You are currently viewing Już jutro wielki finał Lotto Superligi!

Już jutro, w sobotę 22 czerwca o 16:00 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo zagrają o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. To będzie 24. mecz finałowy w historii LOTTO Superligi.

Decydujący mecz sezonu 2023/24 odbędzie się w Szeligach (gmina Ożarów Mazowiecki), w Studio Transcolor (hala nr 4), przy ul. Szeligowskiej 48. Od sezonu 2009/10 odbyły się 23 spotkania finałowe, a sobotnie będzie 24. Byłoby ich o jeden więcej, gdyby nie pandemia koronawirusa i odwołanie fazy play-off w 2020 roku.

Początkowo w finałach rywalizację prowadzono do 2 zwycięstw/ Od 2016 roku o tytule decyduje finał rozgrywany zazwyczaj na neutralnym terenie. W LOTTO Superlidze najwięcej gier w finale ma na koncie Dartom Bogoria – aż 22; bilans 12-10. Zespołu z Grodziska nie było w finale tylko w 2016 roku, kiedy Olimpia-Unia Grudziądz pokonała Dekorglass 3:1.

Ważne role w obu zespołach odgrywają Polacy – w Dartomie Bogorii Miłosz Redzimski, który zakwalifikował się na Igrzyska w Paryżu i Marek Badowski, a w Dekorglassie Jakub Dyjas.

Poza Miłoszem Redzimskim, w turnieju olimpijskim wystąpią też jego kolega klubowy Grek Panagiotis Gionis oraz Duńczyk Jonathan Groth z zespołu z Działdowa. Dla całej trójki finał superligi będzie prawdopodobnie ostatnim sprawdzianem startowym przed IO.

Zapraszamy jutro do oglądania! Transmisję znajdziecie na kanale Lotto Superligi na YouTube!