Adam Sokołowski i Waleria Januszkiewicz wygrywają II Grand Prix Województwa Młodzików i Młodziczek !

  • Reading time:Ten tekst przeczytasz w 2 min
You are currently viewing Adam Sokołowski i Waleria Januszkiewicz wygrywają II Grand Prix Województwa Młodzików i Młodziczek !

Adam Sokołowski wygrał II Grand Prix Województwa Młodzików, które odbyło się w 12.11.2023 w SP 49 w Białymstoku. Młody zawodnik Ósemki Białystok w finale pokonał swojego klubowego kolegę Marcela Konopkę. Trzecie i czwarte miejsce również przypadło graczom Ósemki Bartoszowi Piekutowskiemu i Szymonowi Kotukowi. Kolejne pozycje zajęli Gabriel Tomczak, Aleksander Romaniuk i Michał Gardocki z Dojlid. Pierwszą ósemkę zamknął Maciej Klejno z MOKSu Słoneczny Stok. W zawodach nie musiał brać udziału Szymon Tworkowski (Ósemka Białystok), ponieważ jest 21. na liście rankingowej PZTS i miał zapewniony start w Grand Prix Polski bez konieczności rozgrywania eliminacji wojewódzkich.

W kategorii młodziczek było podobnie jak w młodzikach. Wszystkie trzy zawodniczki z podium to podopieczne trenera Piotra Zdzienickiego z Ósemki Białystok. Turniej wygrała Waleria Januszkiewicz, druga była Lena Kuźma a trzecia Lena Jurczuk. Dalsze miejsca zajęły zawodniczki GOKSiTu Suchowola (Kinga Chmielewska- 4, Natalia Horaczy- 6, Aniela Potapo-9), MOSiRu Grajewo (Liwia Pieńczykowska- 5) i Remiku Stary Folwark (Maja Gościńska- 7, Weronika Andruszkiewicz- 8).  Olga Zińczuk z MOKS Słoneczny Stok była zwolniona z kwalifikacji i obecnie plasuje się na 32. miejscu w rankingu PZTS.

W zawodach wzięło udział w sumie 25 młodzików i 9 młodziczek. Aby zapewnić jak największą ilość gier dla uczestników turniej był rozgrywany o każde miejsce. Sędzią główną zawodów była Pani Martyna Zaniewska. 

II Grand Prix Województwa Młodzików i Młodziczek (wyniki)