Kobieca drużyna Dojlid w I lidze. Ósemka minimalnie słabsza.

Ilość drużyn z naszego województwa w I lidze nie ulegnie zmianie. Wczoraj awans uzyskała kobieca drużyna białostockich Dojlid. Młode zawodniczki wygrały w dwumeczu z Tęczą Budki Piaseckie 7:3 i 8:2, dzięki czemu bezapelacyjnie awansowały do wyższej klasy rozgrywkowej realizując w ten sposób przedsezonowy cel. Podopieczne Piotra Anchima zastąpią w rozgrywkach pierwszoligowych inny białostocki klub - Galaxy. Tenisistki Galaxy przegrały drugi mecz barażowy i w związku z gorszym bilansem w dwumeczu muszą pożegnać się z ligą. 

Bardzo blisko sukcesu byli także zawodnicy Ósemki. Do celu jednak zabrakło jednej wygranej gry. Po pierwszym spotkaniu, które zakończyło się wynikiem 5:5, białostoccy tenisiści jechali do Płocka pełni nadziei. Niestety, ostatecznie mecz rewanżowy zakończył się wynikiem 6:4 dla gospodarzy. Oznacza to, że w rozgrywkach I ligi za rok będzie występował zespół z Płocka.

Dojlidy Białystok wygrywają pierwszy dwumecz barażowy

Zespół kobiecej drużyny UKS Dojlidy Białystok wygrał dwumecz z zespołem SMSu Włodawa. Pierwsze spotkanie podopieczne Marcina Jarkowskiego rozgrywały na wyjeździe. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla Dojlid. Dzień później w Białymstoku lepsze po raz kolejny okazały się zawodniczki ze stolicy naszego województwa wygrywając tym razem 9:1. 

Ostatnią przeszkodą na drodze do upragnionej 1 ligi będzie zespół Teczy Budki Piaseckie. 

Dojlidy Białystok wygrywają rozgrywki II ligi kobiet

W miniony wtorek został rozegrany turniej w ramach II ligi kobiet na terenie województwa podlaskiego. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna Dojlid, która wygrała wszystkie gry 10:0. II miejsce w turnieju przypadło akademiczkom z Łomży. Podium natomiast uzupełniła drużyna ATS II Białystok. Czwartą lokatę zajęły podopieczne Tadeusza Zdzienickiego z UKS TS nr 8 Białystok. 

Dojlidy Białystok będą reprezentować województwo podlaskie w barażach, w których zmierzą się z SMSem Włodawa z województwa lubelskiego. W przypadku wygranej dziewczyny rywalizować będą w decydującym starciu o awans do I ligi z przedstawicielkami województwa mazowieckiego.

Czytaj więcej...

Finałowy turniej II ligi kobiet - Białystok, 12.04.2017 r. - informacja

Już 12.04.2017 roku w PG 16 na ul. Sokólskiej w Białymstoku zostanie rozegrany turniej II ligi kobiet. W zawodach wezmą udział 4 zespoły: UKS Dojlidy Białystok, AZS PWSIP II Łomża, Ósemka Białystok oraz ATS II Białystok. Awans do baraży o I ligę uzyska najlepszy zespół. 

Zapraszamy wszystkich do wspierania zespołów. Początek turnieju o godz. 17.30.