Zaproszenie do udziału w szkoleniu z zakresu tenisa stołowego osób niepełnosprawnych – Wisła 21-24.11.2019r.

W imieniu Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego mamy zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych trenerów i instruktorów do składania aplikacji do udziału w ogólnopolskim szkoleniu z zakresu tenisa stołowego osób niepełnosprawnych, które odbędzie się w Wiśle, w terminie 21-24.11.2019 r.

Zgłoszenia zawierające deklarację dyspozycyjności w dniach od 21 listopada 2019 roku od 24 listopada 2019 roku, prosimy przesyłać na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i w kopii do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 20 października 2019 roku do godziny 18:00

Lista uczestników zostanie opracowana na podstawie zgłoszeń.

Ostateczna lista osób zaproszonych do udziału w szkoleniu zostanie opublikowana na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego w dniu 22 października 2019 roku.

Startuje II liga tenisa stołowego

W weekend 4-6.10.2019r. startuje podlaska II liga tenisa stołowego.
 
1. Prowadzącym rozgrywki z ramienia POZTS będzie Marcin Klejno.
2. Gospodarz meczu podaje wynik w ciągu 2-óch godzin od zakończenia meczu SMS tel. 789 164 355 – Marcin Klejno. Protokół elektroniczny   należy wysłać na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej w poniedziałek do godz. 18.00.
3. II liga kobiet i mężczyzn w tym sezonie gra systemem każdy z każdym mecz i rewanż. W I rundzie nie obowiązuje żaden ranking – ustawienie zawodników dowolne, w II rundzie – obowiązuje ranking ligowy.
4. Poszczególne mecze muszą być rozgrywane zgodnie z terminarzem rozgrywek, z możliwością przełożenia na termin wcześniejszy. Dopuszcza się też przełożenie meczu na termin późniejszy, ale musi on być rozegrany przed następną kolejką ligową. W obu tych przypadkach należy uzyskać zgodę drużyny przeciwnej i poinformować prowadzącego rozgrywki o nowym terminie. Brak zgody drużyny przeciwnej powoduje rozegranie meczu w pierwotnym terminie meczu.
5. Mecz może też być przełożony z urzędu w przypadku kolizji terminu ligowego z terminem turnieju organizowanego przez PZTS. Brak informacji o przełożeniu meczu skutkuje karą w wysokości 50 zł.
6. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem, terminarzem rozgrywek, składami drużyn znajdujących się w odpowiednim menu strony POZTS.

I Memoriał im. Danuty Remiszko - Stary Folwark 14-15.09.2019r.

              UKS Remik Stary Folwark zaprasza wszystkich chętnych  do wzięcia udziału w I memoriale im. Danuty Remiszko. Turniej rozegrany  zostanie w dniach 14 – 15 września 2019r. w Szkole Podstawowej w Starym Folwarku . Pierwszego dnia w sobotę (14 września) grają skrzaci (2011r. i młodsi) , żacy( 2009-2010r) i młodzicy ( 2007-2008r.) . Zawodnicy mogą startować tylko w jednej kategorii wiekowej. W niedzielę zaś ( 15 września) rozpocznie się turniej w kategorii OPEN. Początek gier w obu dniach godz. 10.30 . Zgłoszenia przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie do 13.09.2019r. na adres email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 500 045 549 . Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w memoriale.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

Czytaj więcej...

Komunikat POZTS nr 4/2019/2020 z dnia 16.08.2019r.

Podlaski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Białymstoku przedstawia terminy cyklu rozgrywek I WOJEWÓDZKICH TURNIEJÓW GRAND PRIX w sezonie 2019/2020.

  1. I GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA kadetów i seniorów – 08 wrzesień 2019 r. - niedziela
  2. I GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA młodzików i juniorów – 22 wrzesień 2019 r. - niedziela
  3. I GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA skrzatów i żaków – 05 październik 2019 r. - sobota

Miejsca turniejów zostaną ustalone 28.08.2019 r. na posiedzeniu Zarządu POZTS.

Prosimy o wykupienie licencji zawodnikom do dnia rozpoczęcia pierwszego z turniejów. Szczegółowe komunikaty ukażą się po 28.08.2019 r.

 

Zmarł Marek Słowik

Z przykrością informujemy wszystkich sympatyków tenisa stołowego w regionie, że odszedł od nas Marek Słowik. Przeżył 78 lat. Marek był pasjonatem tenisa stołowego oraz wieloletnim działaczem sportowym. Przez całe życie związany był z białostockimi klubami sportowymi, a w ostatnich latach w szczególności z Białostocką Ligą Sportu, w której jeszcze niedawno występował.

W imieniu bliskich zmarłego informujemy, że wyprowadzenie z domu pogrzebowego "Sokół" na ul. kpt. Raginisa 8 w Białymstoku planowane jest jutro 14.08.2019 r. na godz. 12:45. Msza Św. odbędzie się w kościele przy cmentarzu Farnym i rozpocznie się o godz. 13:00. Pochowanie nastąpi na cmentarzu Farnym.

W imieniu zarządu, trenerów oraz wszystkich osób związanych z tenisem stołowym w naszym województwie pragniemy złożyć wyrazy współczucia rodzinie i krewnym zmarłego.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Białystok, 12.05.2019 - lista uprawnionych do startu

Przedstawiamy listę młodziczek i młodzików naszego województwa uprawnionych do startu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. W  MMM startuje po 12 zawodniczek i zawodników z województw podlaskiego i lubelskiego, którzy rozgrywają turniej indywidualny i deblowy. Wyniki tego turnieju wchodzą do Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży. 
Turniej odbędzie się 12.05.2019r. (niedziela) w Białymstoku w SP nr 49. Potwierdzenie udziału - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.do 9 maja 2019r godz.18.00. Prosimy o dotrzymanie terminu potwierdzenia.

Szczegółowy komunikat znajduje się kilka postów niżej.

Lista uprawnionych zawodników

Obóz sportowo-rekreacyjny - Rajgród, 30.06 - 10.07.2019 r. - informacja

W dniach 30 czerwca - 10 lipca 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rajgrodzie przy ul. Stanki 14 będzie organizowany obóz sportowo-rekreacyjny dla zawodników tenisa stołowego. Organizatorem obozu jest Sportowy Klub Tenisa Stołowego oraz Klub Uczelniany AZS PWSIiP METAL-TECHNIK Łomża.

Dojazd oraz powrót we własnym zakresie. Przyjazd 30.06.2019 r. w godzinach 15.00-18.00 (kolacja 18.30), zakończenie obozu 10.07.2019 r. (obiad o godz. 13.30). ZGŁOSZENIA: do dnia 31.05.2019 r., na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 606-872-482 (W. Tarnacki).  Koszt turnusu - 800 zł. Wszelkich informacji udziela Wacław Tarnacki - 606 872 482.

Komunikat organizacyjny, Karta Zgłoszeniowa

Podziękowania za pomoc w organizacji indywidualnych mistrzostw szkół!

Pragnę złożyć gorące podziękowanie wszystkim osobom, które brały czynny udział w przygotowaniach i przeprowadzeniu Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady województwa podlaskiego w tenisie stołowym w 2019 r. Jest to największa impreza tenisa stołowego rozgrywana w naszym województwie. W tym roku w półfinałach i finałach wzięło w niej udział 526 zawodników ze 125 szkół.

Mamy ogromną satysfakcję, że potrafiliśmy przeprowadzić imprezę tej rangi „własnymi siłami”. W tym miejscu składam słowa podziękowania gospodarzom turniejów półfinałowych i finałowych.

Pani Ewie Rzemienieckiej – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzyniewie Dużym, Panu Jarosławowi Jankowskiemu – dyrektorowi Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem, Pani Jolancie Kossakowskiej – dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, Panu Jerzy Sienkiewiczowi – dyrektorowi Zespołu Szkół w Suchowoli, Panu Tomaszowi Blecharczykowi – dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 49 w Białymstoku.

Turnieje nie mogłyby się odbyć gdyby nie bezinteresowna pomoc w ich przeprowadzeniu licznej rzeszy wolontariuszy pracujących bezpośrednio przy ich organizacji .

Dziękuję:

Bartkowi Zawadzkiemu, Markowi Jamiołkowskiemu, Zdzisławowi Dziewiątkowskiemu, Jolancie Bernatowicz, Annie Pośpiech, Zbigniewowi Piszczatowskiemu, Andrzejowi Rogińskiemu, Grzegorzowi Ostrowskiemu, Bogusławowi Bielińskiemu, Wacławowi Tarnackiemu, Magdzie Sepczyńskiej, Maciejowi Garleyowi, Maksymilianowi Kulpa, Zuzannie Jasińskiej i Dominice Kulikowskiej

Podziękowania kieruję do sponsora Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Pana Andrzeja Michalskiego – prezesa Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Energetyki Cieplnej w Wysokiem Mazowieckiem, którego firma ufundowała nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników w postaci sprzętu sportowego.

Turnieje były dla nas kolejnym ogromnym wyzwaniem organizacyjnym i sportowym, a jednocześnie pozytywną promocją tenisa stołowego. 

                              Dziękuję

                                        Jerzy Mazur

                                        Prezes POZTS w Białymstoku

 

Ostatni mecz Dojlid w Lotto Superlidze w Wysokiem Mazowickim - zaproszenie

Dla kibiców tenisa stołowego w regionie Dojlidy Białystok przygotowały niespodziankę. Ostatni mecz Lotto Superligi Dojlidy Białystok - Energa KTS Toruń odbędzie się w Wysokiem Mazowieckiem.
 
- Postanowiliśmy pożegnać rozgrywki w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie prężnie działa klub KTS, z którym ściśle współpracujemy. To stamtąd wywodzi się między innymi Paweł Piszczatowski, który właśnie zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w drużynie - tłumaczy menadżer Dojlid Piotr Anchim.
 
Jakkolwiek obie drużyny mają już pewne utrzymanie, to wcale nie zapowiada się mecz o przysłowiową "czapkę śliwek", a emocji nie powinno zabraknąć. W drużynie z Torunia grają: Chińczyk Chuanxi Han, Francuz Abdel Kader Salifou, Konrad Kulpa oraz świeżo upieczony młodzieżowy mistrz Polski Tomasz Kotowski.
 
Podczas spotkania organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla kibiców, m.in. losowanie tabletu, nagród rzeczowych, czy występ wokalisty De Marco. Spotkanie z Energą rozpocznie się w niedzielę, o godz. 16, w hali przy ul. Ludowej 5 w Wysokiem Mazowieckiem. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 

Finały wojewódzkich Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej - lista startowa

3 kwietnia w Dobrzyniewie Dużym odbędzie się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym, a dzień później w Wysokiem Mazowieckiem rozegrany zostanie finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Przedstawiamy listy startowe tych zawodów:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Igrzyska Dzieci

Warsztaty metodyczno-szkoleniowe z tenisa stołowego - Łomża, 5.04.2019 - informacja

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży i Podlaski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego zapraszają do wzięcia udziału w warsztatach metodyczno-szkoleniowych z tenisa stołowego. Odbędą się one 05.04.2019r (piątek) w Łomży. Wiodącym tematem warsztatów będzie nauka podstawowych elementów gry w tenisie stołowym. Warsztaty są bezpłatne, a ich uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału wystawione przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży. Aby wziąć w nich udział należy zgłosić się poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie – https://www.cen.lomza.pl/
 
Zachęcamy do udziału w warsztatach wszystkich, który na sercu leży dobro podlaskiego tenisa stołowego.
 
Jerzy Mazur - prezes POZTS

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program warsztatów:

Program

 

Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - Gliwice, 1-3.03.2019 - informacja

W imieniu Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz Śląskiego Związku Tenisa Stołowego serdecznie zapraszamy do śledzenia transmisji z Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym, które w najbliższy weekend odbędą się w Gliwicach. Więcej informacji na stronie pzts.pl Poniżej podstawowe informacje dotyczące turnieju.

Lista startowa (ostateczna)
Program minutowy (wstępny)
Komunikat organizacyjny

 

 

Zmiana terminu III Grand Prix Podlasia Weteranów

Zarząd POZTS pragnie poinformować o tym, że zmianie ulega termin III Grand Prix Podlasia Weteranów z 17 marca na 31 marca 2019 r. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Derby województwa podlaskiego na szczycie I ligi kobiet

W imieniu Optima Polska Dojlidy Białystok oraz AZS PWSIP Metal-Technik Łomża serdecznie zapraszamy na mecz na szczycie I ligi kobiet w grupie północnej. Zespół z Białegostoku, będący wiceliderem, podejmie zajmującą pierwsze miejsce drużynę AZS PWSiP Metal-Technik Łomża. 

- To wspaniała sprawa, że mecz na ligowym szczycie to zarazem regionalne derby. Trener Łomży Wacław Tarnacki to bardzo ambitny szkoleniowiec, który zrobi wszystko, by jego zespół wygrał w naszej hali. Dlatego spodziewamy się najmocniejszego składu rywalek, z Chinką Ren Bingran na czele. Ale to bardzo dobrze dla widowiska, bo my też wystawimy najmocniejszy skład. Nasze reprezentantki także są mocno zmobilizowane, ostro trenują i wierzymy w ich zwycięstwo - zapowiedział przed meczem menadżer Optima Polska Dojlid Piotr Anchim.
 
Emocji z pewnością nie zabraknie. Warto przyjść w już dziś, na godzinę 16.30 do malej hali przy ul. ks. Suchowolca, by wesprzeć dopingiem oba zespoły i zobaczyć, jak gra pierwszoligowa czołówka.

Informacja WR POZTS na temat odwołania meczu II ligi KS Galaxy Białystok - MLUKS MOSiR Grajewo

W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej w dniu 19 stycznia 2019 r. Wydział Rozgrywek POZTS odwołuje mecz II ligi tenisa stołowego KS Galaxy Białystok - MLUKS MOSIR Grajewo.

Prosimy oba zespoły o ustalenie między sobą nowego terminu tego meczu - nie później niż do 3 lutego 2019 r.