Informacja WR POZTS na temat odwołania meczu II ligi KS Galaxy Białystok - MLUKS MOSiR Grajewo

W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej w dniu 19 stycznia 2019 r. Wydział Rozgrywek POZTS odwołuje mecz II ligi tenisa stołowego KS Galaxy Białystok - MLUKS MOSIR Grajewo.

Prosimy oba zespoły o ustalenie między sobą nowego terminu tego meczu - nie później niż do 3 lutego 2019 r.

Składanie ofert do organizacji zawodów Grand Prix Województwa oraz Mistrzostw Województwa - informacja

Podlaski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Białymstoku zaprasza kluby do składanie ofert na organizację zawodów wojewódzkich z kalendarza POZTS w okresie luty – maj 2019 r. Poniżej wykaz zawodów wraz z terminami:

  1. 10.02.2019r. (niedziela) - III GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA młodzików i juniorów
  2. 17.02.2019r. (niedziela) - MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA seniorów
  3. 09.03.2019r. (sobota) - III GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA skrzatów, żaków i kadetów
  4. 24.03.2019r. (niedziela) - DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA młodzików, kadetów i juniorów
  5. 31.03.2019r. (niedziela) - INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA młodzików, kadetów i juniorów
  6. 18.05.2019r. (sobota) - INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA żaków i skrzatów

Zgłoszenia prosimy o przesłanie na adres e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 12.01.2019 r.                                 

                                                                                                                                                                                            

Zmarła Danuta Remiszko

Z przykrością pragniemy poinformować wszystkich sympatyków tenisa stołowego w naszym regionie o śmierci Danuty Remiszko. Przez wiele lat wychowywała zawodników i zawodniczki w Starym Folwarku oraz Suwałkach. Jej działalność polegała także na aktywizacji lokalnej społeczność poprzez organizację turniejów sportowych, w których uczestniczyli zawodnicy z całej Polski oraz zagranicy.

Wystawienie ciała będzie mieć miejsce w kaplicy ul. Wyszyńskiego 3 (przy ul. Chopina) w Suwałkach dnia 05.12.2018 roku o godz. 15:00. Różaniec w kaplicy odbędzie się dnia 05.12.2018 roku o godz. 16:30 oraz 06.12.2018 roku o godz. 11:00. Pożegnanie w kaplicy dnia 06.12.2018 roku o godz. 12:45. Msza Św. pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Miłosierdzia dnia 06.12.2018 roku o godz. 13:00 po czym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz parafialny przy ul. W. Polskiego.

W imieniu członków zarządu, trenerów oraz wszystkich osób związanych z tenisem stołowym w naszym województwie pragniemy złożyć wyrazy współczucia rodzinie i krewnym zmarłej.

II Grand Prix Podlasia - Dobrzyniewo Duże, 9.12.2018 r. - korekta komunikatu

W turnieju II Grand Prix Podlasia - 9.12.2018 r. zmianie uległy kategorie wiekowe turnieju.
 
1. do 40 lat - gra pojedyncza
2. 41 - 60 lat - gra pojedyncza
3. 61 i więcej lat - gra pojedyncza
4. kobiety - bez ograniczeń wiekowych - gra pojedyncza

Pozostałe ustalenia pozostają bez zmian.

Dojlidy Białystok zagrają z Mistrzem Polski!

Po miesięcznej przerwie wracają rozgrywki Lotto Superligi. Dojlidy Białystok w niedzielę zagrają u siebie z rywalem z najwyższej półki - Kolping Fracem Jarosław.
 
Obrońca mistrzowskiego tytułu i jeden z głównych kandydatów do złotego medalu w tym sezonie rozpoczął bieżące rozgrywki przeciętnie, ale teraz zamierza podkręcić tempo i prawdopodobnie ściąga swoją największą armatę - Chińczyka Yingchao Hou, który w minionym sezonie  wygrał 16 pojedyków w sezonie regularnym i sześć w fazie play-off, nie znajdując pogromcy. Jego przyjazd do Białegostoku to pech naszej drużyny, ale i szczęście kibiców, którzy będą mogli zobaczyć niezwykle widowiskową grę tego świetnego defensora - uważa menadżer Dojlid Piotr Anchim. Obok wielkiej gwiazdy z Chin, w drużynie gości zobaczymy Piotra Chodorskiego i prawdopodobnie reprezentującego Ukrainę Lei Kou lub zawodnika kadry Czech Tomasa Koniecznego. Przeciwko nim gospodarze wystawią żelazny skład: Wandżi, Yongyin Li i Przemek Walaszek.
 
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy kibiców do hali przy ul. Suchowolca 26 w niedzielę, na godz. 18. Wstęp wolny.  
 
 

Dojlidy zapraszają na mecz z Morlinami Ostróda

Już w niedzielę - 14 października, o godz. 18, Dojlidy Białystok zmierzą się u siebie z Morlinami. Zespół z Ostródy odmłodził przed sezonem skład, ale zdołał już pokonać Olimpię-Unię Grudziądz 3:1 i z pewnością łatwo w Białymstoku się nie podda. Gospodarze twierdzą, że najbardziej uważać trzeba na Tzu Hsiang Hunga z Tajwanu, który wygrał dwa z trzech rozegranych przez siebie pojedynków. Obok niego publiczność, którą już teraz serdecznie zapraszamy w imieniu gospodarzy, do hali przy ul. ks. Suchowolca 26, zobaczy w akcji prawdopodobnie Kacpra Petasia i Marco Gollę bądź Kamila Dziadka.

POZTS rozpoczyna organizację Grand Prix Podlasia Weteranów

POZTS w odpowiedzi na inicjatywę środowiska weteranów naszego województwa w sezonie 2018/2019 postanowił zorganizować 3 otwarte turnieje Grand Prix Podlasia weteranów oraz otwarte Mistrzostwa województwa weteranów. Turnieje rozgrywane będą w kategoriach wiekowych do 60 lat i powyżej 60 lat. W pierwszej kategorii prawo gry mają wszyscy chętni z tego przedziału wiekowego (w wynikach wyodrębnimy klasyfikację weteranów w przedziale wiekowym 40-60 lat). Pierwszy z tych turniejów odbędzie się już 14.10.2018r. w Sokółce w ramach II Memoriału Edmunda Mackiewicza. Do udziału w turnieju zapraszamy chętnych z naszego województwa, województw ościennych oraz z zagranicy.

Drugi turniej planujemy zorganizować 09.12.18 r. (miejsce do ustalenia). Trzeci turniej GP oraz MW odbędą się w I połowie 2019 r. – terminy i miejsca do ustalenia.

Trwają zapisy do Białostockiej Ligi Sportu

Informujemy, że od kilku dni trwają zapisy do nowego turnieju BLS, które potrwają do środy 26.09.2018 do godz. 15:00. Warunkiem zapisania drużyny jest wypełnienie karty zgłoszeniowej i dokonanie wpisowego w wysokości 300 zł na drużynę. Zebranie kapitanów odbędzie się w piątek 28.09.2018, a pierwsza kolejka zaplanowana jest na 30.09.2018. W sezonie 2018/2019 organizatorzy mają limit 16 drużyn !

Czytaj więcej...

Dojlidy Wschodzący Białystok zapraszają na pierwszy w sezonie mecz przed własną publicznością

W piątek nastąpi inauguracja nowego sezonu Lotto Superligi w Białymstoku. Lokalne Dojlidy podejmą Palmiarnię Zielona Góra. Wszyscy, którzy śledzą rozgrywki Lotto Superligi, nie poznają zespołu z drugiego końca Polski. Przez ostatnie lata ciężar gry spoczywał na dwóch weteranach - Lucjanie Błaszczyku i Miroslavie Horejsim. Przed tym sezonem zespół z Zielonej Góry radykalnie odmłodził skład. Lucjan Błaszczyk, czyli legenda polskiego tenisa stołowego, postanowił zakończyć sportową karierę. Pożegnanie było godne jego osiągnięć i odbyło się 1 września, podczas imprezy "Pingpongowy PGE Narodowy 2018" w Warszawie. Będzie go można jednak zobaczyć w Białymstoku jako trenera gości.

Białostocki zespół wydaje się być faworytem, ale nie można lekceważyć przeciwnika i dopisywać sobie punktów już przed meczem. Grający trener Wang Zengyi podkreśla, że gospodarze podejdą profesjonalnie do tego spotkania, zagrają na miarę swoich możliwości i wygrają.

Mecz Dojlidy - Palmiarnia odbędzie się w piątek, o godz. 18, w hali przy ul. ks. Suchowolca 26. Wstęp wolny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.  

Czytaj więcej...

Rozpoczynamy kolejny sezon tenisowy w naszym województwie!

Już 16.09.2018r. (niedziela) rozpoczynamy kolejny sezon tenisowy w naszym województwie. Na pierwszy ogień idą młodzicy i juniorzy, którzy I Grand Prix Województwa rozegrają w Wysokim Mazowieckiem. Następnie 23.09. zagrają seniorzy w Białymstoku i na zakończenie pierwszego etapu GP przy stołach tenisowych w Dobrzyniewie Dużym spotkają się skrzaty, żacy i kadeci. W tym sezonie awans do turniejów ogólnopolskich Grand Prix uzyskują tylko zwycięzcy GP województwa. Zwiększony został limit PZTS do 32 zawodników w kategoriach młodzieżowych.

Czytaj więcej...

Zachęcamy do udziału w PINGPONGOWY PGE NARODOWY!

Już w sobotę 1 września br. między 10.00 a 20.00 PGE Narodowy zamieni się w pingpongowe centrum nie tylko Polski, ale i całego świata. Tego dnia odbędzie się druga edycja Pingpongowego PGE Narodowego. Wydarzenie będzie zorganizowane z jeszcze większym rozmachem, niż zeszłoroczna, premierowa edycja. Dla uczczenia w sportowy sposób setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości, Polski Związek Tenisa Stołowego na płycie naszego flagowego stadionu zainstaluje 100 stołów do ping-ponga. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Czytaj więcej...

Dodatkowy nabór wniosków w ramach programu "Szkolny Klub Sportowy"

W imieniu Ministerstwa Sportu i Turystyki zachęcamy do składania wniosków w dodatkowym naborze w ramach Programu "Szkolny Klub Sportowy". Kwota do rozdysponowania w naborze: 1 032 763,60 zł.

Wnioski w ramach dodatkowego naboru należy składać do dnia 29 sierpnia 2018 r.

Rozpatrzenie złożonych wniosków nastąpi nie później niż do dnia 14 września 2018 r.

Program „Szkolny Klub Sportowy” został ogłoszony w Biuletynie Informacji Publicznej w dniu 18 grudnia 2017 roku, link: www.bit.ly/2MYy0O0

Kurs na Instruktora rekreacji ruchowej z elementami żywienia w dyscyplinie pływanie i tenis stołowy - informacja

W imieniu organizatorów czyli, Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, zapraszamy do wzięcia udziału w kursie na instruktora rekreacji ruchowej z elementami żywienia w dyscyplinie pływanie i tenis stołowy.

Celem kursu jest zapoznanie z metodyką, organizacją i zasadami prowadzenia zajęć w wybranej dyscyplinie sportu. Omówienie technik prowadzenia ćwiczeń i zabaw przygotowujących do udziału w zajęciach. Przybliżenie aspektów organizacyjnych, dotyczących udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych w pracy z dziećmi młodzieżą i dorosłymi.

Czytaj więcej...

Szkolenie i egzamin sędziowski organizowane przez KS PZTS

W imieniu Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz Kolegium Sędziów Polskiego Związku Tenisa Stołowego we współpracy z Lubuskim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego oraz Warmińsko-Mazurskim Związkiem Tenisa Stołowego zaprasza wszystkich zainteresowanych na szkolenie kandydatów na sędziów tenisa stołowego, w zakresie podstawowym oraz dla sędziów pragnących przystąpić do egzaminu na licencję sędziego uprawniającą do prowadzenia zawodów Superligi Mężczyzn, Ekstraklasy Kobiet oraz I ligi kobiet i mężczyzn, które odbędą się w dniu 26 sierpnia 2018 roku (niedziela) w Ostródzie (Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji) przy ul. Kościuszki 22a i Drzonkowie (Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji) przy ul. Olimpijskiej 20, w godzinach 10.00-12.30 (I etap) i 13.30 – 15.00 (II etap). W dniu 2 września 2018 roku odbędzie się egzamin sędziowski na sezon 2018/2019.

Czytaj więcej...

Zachęcamy do składania wniosków na licencje okresowe w sezonie 2018/2019

W imieniu PZTS uprzejmie informujemy, że od sezonu 2018/2019 wnioski o licencje okresowe zawodników, klubów oraz trenerów składane będą poprzez Internetowy System Licencyjny (ISL) PZTS. W najbliższym czasie do klubów zostaną przesłane dane dostępowe, pozwalające na logowanie do systemu.

Do pobrania:
wniosek o zmianę przynależności klubowej
oświadczenie o zmianie klubu (j. polski)
oświadczenie o zmianie klubu (j. angielski)
instrukcja obsługi ISL

Licencje zawodników niestowarzyszonych, zawodników weteranów i sędziów zamawiane będą poprzez przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wypełnionego wniosku:
wniosek o licencję zawodnika niestowarzyszonego
wniosek o licencję zawodnika weterana
wniosek o licencję sędziego

Złożenie wniosku o licencję jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Polski Związek Tenisa Stołowego oraz uzyskanie zgody od osób albo ich prawnych opiekunów przez składającego, w którym imieniu składany jest wniosek, na złożenie wniosku. Informacje w sprawie przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących praw dostępne są na stronie http://pzts.pl/rodo.

Źrodło: PZTS