Narodowy Dzień Tenisa Stołowego w Białymstoku !13 września w 21 miastach Polski, również w Białymstoku, odbędzie się Narodowy Dzień Tenisa Stołowego. Wydarzenie oficjalnie zainauguruje sezon 2020/2021.

Przez 3 ostatnie lata, we wrześniu w Warszawie, na największym stadionie naszego kraju, Polski Związek Tenisa Stołowego organizował wydarzenie o nazwie „Pingpongowy PGE Narodowy”. Na jeden dzień PGE Narodowy stawał się bijącym sercem polskiego tenisa stołowego. Do Warszawy przyjeżdżały tysiące miłośników pingponga z całego kraju, aby w rodzinnej atmosferze, spotkać się przy stołach i uczestniczyć w amatorskich turniejach, zobaczyć najlepszych zawodników z kraju i zagranicy oraz wziąć udział w grach i zabawach sportowych. W ubiegłorocznej edycji wydarzenia udział wzięło ponad 12 tys. osób.


- Po sukcesach „Pingpongowego PGE Narodowego” podjęliśmy decyzję, aby Narodowy Dzień Tenisa Stołowego odbył się w kilkudziesięciu miastach Polski jednocześnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu większa liczba pasjonatów tenisa stołowego będzie miała możliwość aktywnego uczestnictwa celebrowaniu naszego święta. Tenis stołowy to dyscyplina dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy dotychczasowych doświadczeń sportowych i kondycji fizycznej. Liczymy, że organizacja obchodów Narodowego Dnia Tenisa Stołowego w 21 miastach przyczyni się popularyzacji naszego sportu, który jest receptą na długowieczność – powiedział Dariusz Szumacher, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

To będzie prawdziwe święto dla miłośników tenisa stołowego w województwie podlaskim. W imprezie, która odbędzie się na boisku sportowym Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Suchowolca, każdy znajdzie coś dla siebie. Na uczestników Narodowego Dnia Tenisa Stołowego w Białymstoku czeka wiele atrakcji - konkursy z nagrodami, gry i zabawy oraz spotkania z zawodnikami Dojlid. Udział w wydarzeniu weźmie m.in. były znakomity reprezentant Polski, a obecnie kapitan białostockiej drużyny występującej w Lotto Superlidze, Wang Zeng Yi.

Chętni będą mogli zagrać w turnieju tenisa stołowego. Rywalizacja będzie podzielona na pięć kategorii. Turniej zapoczątkują zmagania skrzatów (rocznik 2011 i młodsi) i żaków (2009-2010) o godz. 10. Na godz. 11 zaplanowano turniej młodzików (2007-2008) oraz kadetów (2005-2006). Z kolei w samo południe wystartuje rywalizacja w kategorii Open, w której udział wezmą dwuosobowe drużyny dzieci z rodzicami, babcią lub dziadkiem. Do turnieju można przystąpić tylko w jednej kategorii wiekowej.

Punktem kulminacyjnym obchodów Narodowego Dnia Tenisa Stołowego będzie mecz Dojlid Białystok z Pogonią Lębork (godz. 17) inaugurujący nowy sezon Lotto Superligi. Wszystkich Kibiców serdecznie zapraszamy.

Fot. Polski Związek Tenisa Stołowego