Otwarte Mistrzostwa Sokółki w tenisie stołowym o Puchar Burmistrza Sokółki - Sokółka, 15.09.2019 - wyniki

15.09.2019 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce odbyły się Mistrzostwa w tenisie stołowym o Puchar Burmistrza Sokółki. Turniej odbył się w pięciu kategoriach z podziałem na szkoły podstawowe klasy 1-4 i 5-8, szkoły ponadgimnazjalne oddzielne dla dziewcząt i chłopców oraz kategoria OPEN i OPEN deble. W całych zawodach wzięło udział liczne grono zawodników z województwa podlaskiego.

Wśród najmłodszych w kat. dziewcząt i chłopców zwycięzcami byli zawodnicy z klubu LUKS GOKSiT Suchowola: Ryżewski Maciej i Wićko Ewelina. W kat. klasa 5-8 zwyciężczynią została Ryzewska Urszula z Suchowoli i Szeszko Karol z Białobrzeg. W kat. szkół ponad podstawowych pierwsze lokaty wywalczyli: Białoszewicz Julia (Kuźnica) oraz Kupiec Dawid (Kuźnica). W kat. OPEN kobiet wygrała Kropiwnicka Mariola z Wysokiego Mazowieckiego, zaś u mężczyzn zwyciężył Żołądkowski Jarosław z Białegostoku pokonując w finale Żukowskiego Karola z Sokółki. W kat. OPEN gier podwójnych zwyciężyła para gospodarzy, czyli Lubecki Krzysztof/Żukowski Karol ogrywając w meczu finałowym swoich klubowych kolegów Dąbrowski Daniel/Kuczko Wojciech.