3 Grand Prix Polski Seniorów - Łomża, 26-28.01.2018 - wyniki

W dniach 26-28.01.2018 roku w Łomży odbyły się III zawody z serii turniejów Grand Prix Polski Seniorów. W rozgrywkach udział wzięli najlepsi tenisiści z całego kraju. Do turnieju finałowego awansowało łącznie 13 zawodników z naszego województwa. Z racji tego, że zawody miejsce na terenie naszego województwa kilkanaście osób uczestniczyło także w turnieju eliminacyjnym.

Najwyższą lokatę w gronie kobiet zajęła Gabriela Dyszkiewicz (ATS Białystok), która uplasowała się w najlepszej 16 zawodów. Pozostałe zawodniczki uplasowały się na następujących lokatach: Julia Szymczak (ATS Białystok) - 20, Kamila Gryko (Dojlidy Białystok) - 25-32, Monika Żbikowska (AZS PWSIP Łomża) - 41-48, Karolina Łada (AZS PWSIP Łomża) - 41-48, Monika Leonowicz (ATS Białystok) - 49-56, Sandra Kozioł (Dojlidy Białystok) - 57-64, a Julia Jackowska (Dojlidy Białystok) - 57-64. W gronie mężczyzn nasze województwo reprezentowała piątka zawodników. Debiut na GPP zaliczył zawodnik białostockich Dojlid - Li Yongyin, który zakończył start w przedziale 25-32. Na dalszych lokatach uplasowali się odpowiednio: Marcin Olszewski (Dojlidy Białystok) - 41-48Krzysztof Kurlenda (Dojlidy Białystok) - 39-56, Maksymilian Kulpa (MOKS Słoneczny Stok) i Przemysław Walaszek (Dojlidy Białystok) w przedziale 57-64.

W rozegranym w Łomży 3. Grand Prix Polski Seniorów zwyciężyli występujący w 1-ligowym klubie Energa Toruń Konrad Kulpa i zawodniczka SKTS Sochaczew Katarzyna Grzybowska-Franc.