Zapraszamy na turniej do Kolna (19-20.03.2022)

Regulamin I Otwartego Turnieju w Tenisa Stołowego „im. Jana z Kolna”

Cel i zadania:
- popularyzacja tenisa stołowego, - - promowanie aktywnego wypoczynku wśród mieszkańców miasta Kolno, województwa i Polski
- integracja oraz rywalizacja zawodników w duchu ,,fair play’’ - realizacja własnych pasji oraz doskonalenie gry w tenisa stołowego
- promocja miasta Kolno

 

 

Organizator:
- UKS KOKiS Kolno
- Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.
- Urząd Miasta Kolno

Miejsce i termin:
- Hala Sportowa w Kolnie przy ulicy Marii Dąbrowskiej 4,
- w dniach 19-20.03- 2022 r. od godziny 10:00

Uczestnictwo- przedziały wiekowe:
19-03-2022 r, (sobota )
- klasy I-III szkoły podstawowe (dziewczęta+ chłopcy ),
- klasy IV – VI szkoły podstawowe (dziewczęta+ chłopcy )
- klasy VII - VIII szkoły podstawowe (dziewczęta+ chłopcy )
- szkoły ponadpodstawowe (dziewczęta+ chłopcy )
Zawodnicy startują tylko w swojej kategorii wiekowej!

20.03- 2022 r. (niedziela )
- kategoria open- wszyscy chętni ( kobiety+ mężczyźni )
- kategoria- gry deblowe /mogą być pary mieszane/ - - kategoria „Kolniak”-w tej kat, startują tylko mieszkańcy Kolna ( kobiety i mężczyźni ) - -zawodnicy mogą startować we wszystkich kategoriach
W czasie zawodów obowiązuje strój sportowy, w tym obowiązkowo miękkie obuwie zmienne. Zabrania się startu w obuwiu z czarnymi podeszwami. Obowiązek ubezpieczenia zawodników od następstw nieszczęśliwych wypadków należy indywidualnie do uczestników. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za sprzęt i przedmioty pozostawione na terenie obiektu.

Wpisowe : 10 zł od uczestników w kategoriach drugiego dnia Turnieju ( w tym ciepły posiłek)

Zgłoszenia:
Zgłoszenia przyjmowane będą do 16.03.2022 r .do godz. 20.oo w kasie krytej pływalni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu tel. 602 112 424 lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sposób przeprowadzenia zawodów :
Zawody przeprowadzane będą zgodnie z przepisami gry PZTS. Organizator planuje przeprowadzić turniej systemem pucharowym „ do dwóch przegranych pojedynków”. Finał rozgrywany jest z prawej strony a lewej gra o miejsce III drabinki turniejowej. W zależności od liczby startujących sędzia główny ma prawo wprowadzić inny system gier. Gry prowadzone będą do trzech zwycięskich setów, set do 11 punktów.

Sędziowie: Organizator zabezpiecza sędziego głównego i sekretarza, którzy prowadzą tabele turniejowe oraz nadzorują przebieg zawodów.
Spotkania przy stołach prowadzą zawodnicy wyznaczeni przez sędziego głównego lub sekretarza.

Nagrody:
Za zajęcie I -III statuetki oraz dyplomy za miejsca I-VI w każdej kategorii wiekowej w dniu 19.03.2022 r.
Za zajęcie I-III statuetki oraz dyplomy za miejsca I-III w kategoriach w dniu 20.03.2022 r.
Najlepsze dziewczęta reprezentujące Miasto Kolno i UKS KOKiS otrzymają puchary za najwyższe miejsca w swoich kategoriach wiekowych w grze z chłopcami.

Przepisy końcowe:
Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należeć będzie do sędziego głównego w zakresie gier turniejowych i organizatora w zakresie organizacji.