Alan Kulczycki i Kacper Perkowski wygrywają III Grand Prix Polski Juniorów i Młodzików !!!

Bardzo dobrze mijający weekend wspominać będą Alan Kulczycki z Dojlid Białystok oraz Kacper Perkowski z Ósemki Białystok. Pierwszy zwyciężył w III Grand Prix Juniorów w Luboniu. Drugi nie miał sobie równych podczas III Grand Prix Młodzików rozgrywanych w Sępólnie Krajeńskim. To wielki sukces naszego województwa !
- Od piątku do niedzieli w Luboniu koło Poznania odbywał się III Grand Prix Juniorów w tenisie stołowym. Silną reprezentację wystawiły do rywalizacji Dojlidy Białystok. W turnieju głównym wzięło udział, aż dziewięcioro zawodniczek i zawodników. Pierwsze miejsce, co jest sporym sukcesem, zajął Alan Kulczycki, który w finale pokonał 4:1 Szymona Kolasę (AZS Politechnika Rzeszów). Alan jest pierwszorocznym juniorem, a rywalizował z tenisistami nawet o trzy lata starszymi. Rzadko się zdarza, żeby tak młody gracz był w stanie wygrać ogólnopolski turniej, w którym rywalizowała praktycznie cała czołówka w tej kategorii wiekowej. Zadziwia swoim spokojem i pewnością siebie jak na swój wiek. Zupełnie się nie stresuje, co wyróżnia go nawet na tle dużo bardziej doświadczonych przeciwników – mówi Piotr Anchim, prezes POZTS i menadżer Dojlid.


- Ponadto w najlepszej trzydziestce dwójce znalazł się Michał Wandachowicz, który fajnie grał w sobotę i w grupie ograł między innymi rozstawionego z numerem jeden Jakuba Kwapisia z Ostródy. Dobrze zaprezentował się również Piotr Michalski. Spośród występujących w Dojlidach dziewczyn w trzydziestce dwójce była Michalina Górska, która zagrała nieco słabsze zawody, ale ostatecznie zakończyła je na miejscach 17-24. Prócz niej w turnieju finałowym zaprezentowały się jeszcze Zuzanna Borek, Julia Skwarek i Karolina Hołda. Pechowo odpadły Borek i Hołda, które nie awansowały z grup z powodu niekorzystnego bilansu setów – dodaje Anchim.

Równolegle do turnieju juniorów, w Sępólnie Krajeńskim toczyły się zawody młodzików. Nasze województwo reprezentowali zawodnicy Ósemki Białystok (Kacper Perkowski, Szymon Grycuk, Natalia Kiersnowska i Zaryna Jurczyk) , MOKS-u Słoneczny Stok (Szymon Tworkowski) oraz Olga Zubrycki, która jest niestowarzyszona.  W kategorii młodzików dość nieoczekiwanie triumfował Kacper Perkowski. Jest to ogromny sukces zawodnika z naszego województwa. Kacper w Sępólnie zagrał świetne zawody. Na początku wygrał swoją grupę, a następnie w  turnieju głównym pokonał kolejno: Oliwiera Turka (Sokół Orzesze), Wojciecha Szymczaka (Energa Toruń), Patryka Żyworonka (Palmiarnia Zielona Góra) i Krzysztofa Wnęka (Granit Strzelin). W finale przyszło mu się zmierzyć z Samuelem Michną, który na co dzień trenuje w Ośrodku w Gdańsku.  Perkowski wygrał mecz finałowy pokonując wyżej notowanego zawodnika z Gdańska 3:1

- Bardzo się cieszymy z sukcesu Kacpra, który na co dzień bardzo ciężko trenuje. To dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików. Kacper ograł dwóch faworytów. Pokonał Patryka Żyworonka oraz Samuela Michnę. To pokazuje, że na Podlasiu też mamy wielkie talenty, które ciężką pracą potrafią dojść do poziomu krajowej czołówki – dodaje Piotr Zdzienicki, trener Perkowskiego w Ósemce Białystok.

(na zdjęciu Kacper Perkowski- Ósemka Białystok)

WYNIKI III GRAND PRIX POLSKI JUNIORÓW w LUBONIU

WYNIKI III GRAND PRIX POLSKI MŁODZIKÓW w SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM