Kamil Zdzienicki i Zuzanna Borek Mistrzami Województwa Podlaskiego Seniorów !

Za nami Mistrzostwa Województwa Seniorów w tenisie stołowym. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Zuzanna Borek (UKS Dojlidy Białystok). Rywalizację panów wygrał natomiast Kamil Zdzienicki (UKS Dojlidy Białystok)

Na koniec marca w Częstochowie odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek. Prawo startu w turnieju mają trzydzieści dwie najlepsze zawodniczki i trzydziestu dwóch najlepszych zawodników w rankingu PZTS, a także mistrz każdego województwa. Wśród mężczyzn sprawa była otwarta, gdyż żaden ze startujących podczas turnieju zawodników nie miał kwalifikacji. Zatem mistrz Podlasia automatycznie otrzymywał prawo gry w mistrzostwach Polski. Nie było mu łatwo bo w turnieju wzięło udział wielu młodych i dobrze rokujących zawodników. Wśród kobiet o prawo startu nie musiały się martwić dwie zawodniczki z naszego województwa: Magdalena Sikorska z PWSiP Łomża oraz Kamila Gryko z UKS Dojlidy Białystok. Dziewczyny grały turniej eliminacyjny, który wygrała szesnastoletnia Zuzanna Borek. Na koniec o miano mistrzyni województwa zagrała Borek z Gryko i również górą była młodsza z dziewczyn.


Ponadto rozegrane zostały turnieje deblowe oraz turnieje gry mieszanej. W zawodach wzięło udział ponad siedemdziesięcioro zawodniczek i zawodników. Frekwencja może nie była powalająca względem lat ubiegłych, ale poziom rywalizacji był na bardzo dobrym poziomie. Młodsze pokolenie rozpycha się przy stole coraz mocniej, co wszystkich nas bardzo cieszy.

Rywalizację w grze podwójnej kobiet wygrały Kamila Gryko w parze z Julią Jackowską. Wśród seniorów triumfowali Kamil Zdzienicki w parze z Piotrem Michalskim. W grze mieszanej natomiast Michalina Górska do spółki z Michałem Wandachowiczem pokonali parę złożoną z indywidualnych mistrzów województwa, a wiec Zuzannę Borek i Kamila Zdzienickiego.

 

WYNIKI MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA SENIORÓW 2022